Powrót do archiwum
Hyomovis - kwas hialuronowy następnej generacji

Co to jest Hymovis?
Hymovis to przełomowa technologia w terapii choroby zwyrodnieniowej stawów. Technologia MO.RE. (MObile Reticulum): cząsteczki kwasu hialuronowego zawarte w preparacie Hymovis mają wyjątkową trójwymiarową budowę i tworzą rodzaj ruchomej siatki (MObile Reticulum), która ma zdolność do całkowitej odbudowy elastyczności i sprężystości, nawet po wielokrotnie powtarzanych odkształceniach.
Hymovis jest sterylnym, niepirogennym hydrożelem produkowanym z użyciem Hyadd4 (heksadecylamidu wysoko oczyszczonego, naturalnego hialuronianu sodu uzyskiwanego w drodze fermentacji bakteryjnej) w izotonicznym roztworze bufrowym. Dzięki wysokiej lepkości i elastyczności nadawanej mu przez heksadecylamid hialuronianu sodu, HYMOVIS poprawia funkcję nawilżenia i amortyzacji wstrząsów przez płyn maziowy, chroniąc tkankę chrzęstną i tkanki miękkie przed urazami mechanicznymi. Właściwości te, wraz z przedłużonym czasem pozostawania preparatu w stawach, sprawiają, że HYMOVIS  przynosi ulgę w bólu i poprawia funkcjonowanie stawu przy krótkotrwałym leczeniu.
HYMOVIS (informacja o produkcie)
Skład : Składnik główny: Hyadd4 (heksadecylamid hialuronianu sodu), 24mg/3ml . Inne składniki: sodu chlorek, disodu wodorofosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, woda do wstrzyknięć.
Dawkowanie i droga podania: jest przeznaczony wyłącznie do wstrzyknięć dostawowych. Produkt może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy. Cykl leczenia obejmuje dwa wstrzyknięcia w odstępie jednego tygodnia. Ze względu na jego lepkość, HYMOVIS należy wstrzykiwać powoli do zmienionego chorobowo stawu używając odpowiedniej sterylnej igły (18 lub 20 G) Należy ściśle przestrzegać zasad dotyczących aseptyki i techniki podania. Unikać leczenia w razie widocznych objawów ostrego stanu zapalnego stawu. W razie wysięku do stawu należy go usunąć przed wstrzyknięciem produktu HYMOVIS.
Wskazania: HYMOVIS jest wskazany w leczeniu bólu występującego w chorobie zwyrodnie niowej stawów i do poprawy ruchomości stawów poprzez zwiększenie wiskoelastyczności płynu maziowego
Przeciwskazania: Nie stosować produktu u pacjentów ze stwierdzoną indywidualną nadwrażliwością na jego składniki oraz w przypadku zakażeń lub chorób skóry w pobliżu miejsca wstrzyknięcia
Wytwórca: FIDIA Farmaceutici S.p.A.Via Ponte della Fabbrica 3/A35031 Abano Terme (Padwa) Włochy
Dystrybutor: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.Podleśna 8305-552 Łazy
Wyrób medyczny CE 0459

Powrót do archiwum