Centrum prasowe Angelini

Profil firmy Angelini
Angelini będąca prywatną grupą międzynarodową, jest liderem na włoskim rynku ochrony zdrowia i higieny osobistej.
Założona we Włoszech w 1919 roku grupa ma oddziały w 20 krajach i zatrudnia około 5000 osób. W 2015 roku jej skonsolidowane obroty wyniosły ponad 1,5 mld euro.
W sektorze farmaceutycznym Angelini koncentruje się na następujących obszarach terapeutycznych związanych z leczeniem: bólu, problemów ośrodkowego układu nerwowego, przeziębienia i grypy, stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, chorób układu kostno-stawowego oraz chorób kobiecych. Poza tym Angelini  ma również duże udziały rynkowe w klasie produktów stosowanych w dezynfekcji. Angelini jest jedną z największych firm farmaceutycznych we Włoszech. Jest liderem sprzedaży w sektorze leków bez recepty, dzięki markom jak: Tachipirina, Moment, Tantum Verde i Amuchina.
W sektorze higieny osobistej Fater, będący spółką joint venture Angelini i Procter & Gamble, jest liderem na rynku włoskim jeśli chodzi o pieluchy, podpaski i pieluchomajtki, dzięki markom Pampers, Lines, Linidor i Dignity.
W sektorze maszyn Fameccanica będąca spółką joint venture z Procter & Gamble jest światowym liderem w projektowaniu i wdrażaniu zintegrowanych linii produkcyjnych dla przemysłu chłonnych produktów higienicznych.
Angelini prowadzi również działalność w następujących sektorach: nieruchomości (Włochy i Hiszpania), sektor perfumeryjny (Idesa w Hiszpanii, ITF we Włoszech i Niemczech) oraz uprawa winorośli i rolnictwo (Bertani Domains we Włoszech).