Angelini Pharma Polska

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o. - należymy do Grupy Angelini włoskiego koncernu, którego głównym obszarem działania jest produkcja i dystrybucja leków, wyrobów medycznych i suplementów diety. W Polsce dzięki ponad 25-cio letniemu doświadczeniu na rynku farmaceutycznym (wcześniej jako Medagro International) utrzymujemy ugruntowaną pozycję solidnego partnera dla farmaceutów, lekarzy oraz pacjentów. Nasz sukces był możliwy dzięki wprowadzeniu na rynek farmaceutyczny wielu istotnych  produktów leczniczych z różnych obszarów terapeutycznych. W ofercie znajdują się zarówno produkty pochodzące z Grupy Angelini jak i produkty firm partnerskich, które nie mając swoich oddziałów w Polsce przekazały firmie Angelini Pharma Polska prawa do ich urynkowienia. Ponadto, Angelini Pharma Polska współpracuje na terenie Polski z kilkoma wytwórcami kontraktowymi (GSK Poznań, Sensilab, Sun-Farm, Cymes).
W Polsce Angelini Pharma Polska zatrudnia ok. 228 osób, posiada własną koncesjonowaną hurtownię farmaceutyczną, prowadzącą zaopatrzenie do hurtowni farmaceutycznych i aptek.
Angelini Pharma Polska jest firmą mającą zbilansowany portfel produktowy. Nasza oferta zawiera ponad 50 produktów, są to: leki Rx, leki OTC, wyroby medyczne, suplementy diety oraz kosmetyki. Głównymi obszarami terapeutycznymi w których Angelini Pharma Polska oferuje produkty to: ból, depresja, choroby układu kostno-stawowego, choroby kobiece, onkologia, stany zapalne jamy ustnej i gardła.
W obszarze CNS głównymi markami są: Trittico CR i Trittico XR (trazodon), powstały one w laboratoriach badawczych Angelini w tatach siedemdziesiątych. W zakażeniach górnych dróg oddechowych dobrze znanym produktem jest: Erdomed (erdosteina). W leczeniu bólu i stanów zapalenych, Angelini oferuje: Aulin (nimesulid), Trosicam (meloxicam), Ketospray (ketoprofen) i Vellofent (fentanyl). W ginekologii coraz większe znaczenie ma Monural (fosfomycyna + trometamol) oraz Macmiror Complex (nifuratel + nystatyna). W ofercie posiadamy również Hyalgan (kwas hialuronowy) w iniekcjach dostawowych. Od 2016r. wprowadziliśmy na rynek nowy innowacyjny antybiotyk Xydalba (dalbawancina) jest on stosowany w leczeniu ostrych infekcji bakteryjnej skóry i tkanek miękkich (ABSSSI). Do niedawno  sprzedajemy na polskim ryneku Akynzeo (netupitant + palonosetron) lek stosowany w prewencji chemoterapii, produkt zalecany w międzynarodowych wytycznych dotyczących leczenia wspomagającego w onkologii.
Oprócz leków na receptę, leki OTC stanowią prawie 54% naszego portfela produktowego. Jednym z bardziej znanych i popularnych leków bez recepty jest - Tantum Verde (chlorowodorek benzydaminy). Produkt szczególnie ceniony i szeroko stosowany w leczeniu  stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Nasza firma jako pierwsza w Polsce w 1994r. wprowadziła innowacyjną postać areozolu który umożliwia  miejscowe stosowanie leku w obrębie jamy ustnej i gardła, również u najmłodszych pacjentów. Tantum Verde od wielu lat ma ugruntowaną pozycję zarówno wśród pacjentów, farmaceutów i lekarzy. Wynika ona z wysokiej skuteczności terapeutycznej i bezpieczeństwa podczas stosowania leku. Należy również pamiętać, iż lek wytwarzany jest z wykorzystaniem zaawansowanej technologii i wysokich standardów produkcyjnych firmy Angelini A.C.R.A.F. Dlatego wszystkie postacie leku Tantum Verde (areozol, pastylki do ssania, płyn do płukania jamy ustnej) charakteryzuje wysoka jakość. Ma ona ogromne znaczenie dla pacjentów, którzy coraz częściej wybierają Tantum Verde w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.
Innym równie znanym lekiem jest Tantum Rosa (chlorowodorek benzydaminy), jest on stosowany w leczeniu stanów zapalnych okolic intymnych. Od stycznia 2017r. na rynku polskim obecna jest nowa forma tego leku w poręcznych, jednorazowych butelkach zawierających już przygotowany roztwór. W ofercie leków OTC znajdują się jeszcze: Glimbax (diklofenak), Levopront (lewodropropizine), Magvit B6 (magnez + witamina B6), Ruskorex (ruskogenina + chlorowodorek tetrakainy), Piascledine (wyciąg z soi i awokado) w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów oraz Hyalone (kwas hialuronowy) w iniekcjach dostawowych (wyrób medyczny). Ofertę leków OTC uzupełnia: Codipar (paracetamol) dostępny w postaci tabletek. Ważną grupą produktów OTC są suplementy diety. W portfelu Angelini znajduje się doskonale znany brand muliwitaminowy dla dzieci - Visolvit Junior. Obecnie produkt sprzedawany jest w postaci: saszetek i żelków.W 2018.r wprowadziliśmy na rynek nowy lek Tantum Flu (Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum). Jest to skuteczny lek dostępny bez recepty. Łagodzi objawy zarówno przeziębienia, jak i na grypy. Lek dostępny jest w dwóch wariantach smakowych: pomarańczowym i cytrynowym.


Pełną listę produktów znaleźć można w sekcji  "Produkty".

Do naszych głównych zadań, realizowanych przez wyspecjalizowane działy i profesjonalny personel naszej firmy należą:
 

  • Prowadzenie procedur dopuszczających produkty na rynek polski, zgodnie z wymaganiami prawnymi
  • Kierowanie informacji naukowej o naszych produktach do profesjonalistów medycznych (lekarze i farmaceuci)
  • Kierowanie informacji o naszych produktach, dostępnych bez recepty do konsumentów
  • Magazynowanie i dystrybucja naszych produktów do hurtowni farmaceutycznych i instytucji medycznych zgodnie z GDP (dobra praktyka dystrybucyjna)
Dzięki doświadczeniu w branży farmaceutycznej, kompetencjom posiadamy produkty sprawdzone, które znajdują uznanie zarówno profesjonalistów medycznych jak i pacjentów.
Naszą misją, którą realizujemy poprzez bycie partnerem dla lekarzy, farmaceutów i pacjentów  jest oferowanie sprawdzonych, skutecznych i bezpiecznych produktów, które mogą być stosowane w różnych obszarach terapeutycznych.